t30

Podręczniki…

Niedawno w szkołach były wybierane podręczniki na nowy rok szkolny.

Matematyka
Jeśli chodzi o matematykę zarówno w klasach szkoły podstawowej 4-6, jak i gimnazjum, to uważam, że numerem 1 są podręczniki wydawnictwa GWO – „Matematyka z plusem”

Do szkoły podstawowej polecam: podręcznik + 3 zeszyty ćwiczeń.
Do gimnazjum: podręcznik + zbiór zadań.
Wydawnictwo ma również wiele ciekawy materiałów dla nauczycieli, jak sprawdziany w wersji papierowej, kompozytor sprawdzianów (online), motywce (nalepki), materiały do pracowni (poczet matematyków), materiały na konkursy szkolne (Królestwo sprytu), nagrody na konkursy, powtórki z plusem, zadania na lekcje powtórzeniowe, książki z zagadkami logicznymi i rebusami matematycznymi i wiele innych rzeczy.
Oraz również dla uczniów: Matlandia – interaktywne ćwiczenia dla dzieci (online), GimPlus – interaktywne ćwiczenia dla gimnazjum, Matematura.pl – ćwiczenia interaktywne dla maturzystów.

Strona wydawnictwa

Informatyka
Jeśli chodzi o informatykę to jest wiele podręczników na dobrym poziomie, więc tutaj trochę trudniej się zdecydować.

Ja polecam dla klas 1-3 szkoły podstawowej:

Podręczniki wydawnictwa MiGra „Zajęcia komputerowe” W przeciwieństwie do innych wydawnictw podręczniki te nie skupiają się na pisaniu i wypełnianiu papierowych ćwiczeń, ale zawierają masę ciekawych ćwiczeń do wykonania na komputerze, podanych w taki sposób, że dziecko może je również wykonywać samodzielnie w domu.
Strona wydawnictwa

Podręcznik wydawnictwa WSiP „Wesoła szkoła i przyjaciele” ze względu na ciekawe ćwiczenia zawarte na płytce dla uczniów.
Strona wydawnictwa

Dla klas 4-6 szkoły podstawowej:

Podręcznik wydawnictwa Helion „Informatyka Europejczyka”. Wydawnictwo udostępnia również platformę z testami (teoretycznymi) i scenariusze do wszystkich lekcji.
Strona wydawnictwa

Podręcznik wydawnictwa MiGra – zawierają dużo praktycznych ćwiczeń. Wydawnictwo wkrótce ma też uruchomić platformę z testami (również praktycznymi).
Strona wydawnictwa

Podręcznik wydawnictwa Nowa Era „To lubię!”. Podręcznik jest wyłącznie w formie elektronicznej, zawarty na pendrive, co dla uczniów jest fajnym rozwiązaniem, gdyż odciąża ich plecaki. Podręcznik zawiera filmy prezentujące wykonanie różnych ćwiczeń.
Strona wydawnictwa

Ciekawie też zapowiada się nowa wersja podręczniki wydawnictwa Operon z serii „Ciekawi świata”, ale niestety nie miałam możliwości przejrzeć całego podręcznika.

Na zajęciach obecnie korzystam z wszystkich trzech podręczników (Helion, Nowa Era, MiGra), a uczniowie  korzystają z „Informatyki Europejczyka”.

Dla gimnazjum:
Na zajęciach przede wszystkim korzystam wraz z uczniami z podręcznika wydawnictwa Helion „Informatyka Europejczyka” (wraz z dostępną platformą testową).
Strona wydawnictwa

Czasami uzupełniam treści z działu grafiki komputerowej treściami z podręcznika z wydawnictwa Operon.
Strona wydawnictwa