life2

W samochodzie…

Ostatnio po długiej przerwie zaczęłam na nowo jeździć samochodem.
I przyznam, że jeżdżę ostatnio dosyć sporo, a ponieważ nie mam takiej koordynacji, żeby korzystać z telefonu i jechać (zresztą uważam, że jest to niezbyt bezpieczne), więc zakupiłam sobie zestaw głośno mówiący.

A dokładniej zestaw Jabra Drive.

Jestem bardzo z niego zadowolona. Doskonale działa z moim telefonem Samsung z systemem Android.
Wybrałam go ze względu na przystępną cenę i duży przycisk odbierania połączeń.
Po zakupie należy najpierw w pełni naładować urządzenie.
Uruchamia się go przesuwając przycisk ON/OFF znajdujący się z boku z prawej strony. Po uruchomieniu urządzenie wyszukuje innego urządzenia (telefonu) dostępnego przez bluetooth. Aby połączyć urządzenie z telefonem należy na telefonie włączyć bluetooth, wyszukać urządzenia Jabra Drive i połączyć z nim. Przy każdym kolejnym uruchomieniu urządzenia, będzie się ono automatycznie łączyło z telefonem.
Można za pomocą niego odbierać (1 naciśnięcie na słuchawkę) lub odrzucać (2 szybkie naciśnięcia na słuchawkę). Można też przez niego słuchać muzyki z telefonu lub wskazówek GPS.
Można też (poprzez 2 naciśnięcia na słuchawkę) wybrać numer do którego ostatnio dzwoniliśmy.
Zestaw montuje się w samochodzie na osłonie przeciwsłonecznej.
Lepiej wyłączyć urządzenie, gdy opuszczamy samochód, gdyż może się pojawić problem ze słyszalnością rozmówcy podczas zwykłego połączenia. Zdarzyło mi się tak już kilka razy (wtedy żeby coś słyszeć należy w telefonie włączyć głośnik).
Również całkiem dobrym zestawem głośnomówiącym jest Jabra Cruiser2. Posiada on funkcje, której brakuje mi w moim urządzeniu, a mianowicie mówi, kto do mnie dzwoni.