t24

Koniec roku szkolnego – Akademie i malowanie ceramiki.

Ostatnio mało pisałam. Postaram się to nadrobić w ciągu wakacji 🙂

Zatem…

28 czerwca przyszedł długo wyczekiwany przez wszystkich koniec roku szkolnego 😉
Ale zanim to nastąpiło to muszę przyznać, że w ciągu dwóch ostatnich tygodni nie narzekałam na brak pracy… wręcz przeciwnie, szkoła stała się moim drugiem domem 🙂

Koniec roku szkolnego to nie tylko oceny, sprawdzanie dokumentacji, wypisanie/drukowanie świadectw i dyplomów, to szereg naprawdę wielu rzeczy, które teraz trudno mi wymienić.

W tym roku jako, że jestem wychowawcą 5 klasy szkoły podstawowej przypadło mi również przygotowywanie uroczystej akademii kończącej rok szkolny.
Właśnie z tej okazji podczas przygotowywania scenariusza, doszłam do wniosku, że nauczyciel (nawet ścisłowiec) musi być wszechstronnie uzdolniony – m.in. humanistycznie.

Wraz z moją klasą przygotowaliśmy akademię w stylu rozdania Oscarów – tylko u nas było to SuperMugs 2013 (Super Kubki :)). A poniżej upominki przygotowane dla szóstoklasistów.

 

Kubki zostały wypełnione jajkiem Kinder Niespodzianką i słodyczami oraz zapakowane w folię.

Napisy na kubeczkach i kontury zostały wykonane paint markerem firmy edding 792 o grubości 0,8 mm, a obrazki pokolorowane paint markerem firmy Pentel.
Po ozdobieniu kubków, aby utrwalić efekt zapiekłam je w piekarniku w temperaturze 170 stopni Celsiusza (najlepiej piec 1 godzinę).

A poniżej już kubek wykonany podczas pólkolonii dla pewnego świetnego wolontariusza, na którego zawsze można liczyć 🙂