t18 (1)

CyberLink YouPaint

Przy okazji poszukiwania programu CyberLink YouCam 5.0 trafiłam na program CyberLink YouPaint. Niestety program ten jest płatny lub dostępny tylko w 30-dniowej wersji testowej.

A szkoda bo jest całkiem fajny. Myślę, że nawet dużo lepiej się nadaje do wykonywania pierwszych rysunków na komputerze niż Tux Paint ze względu na swój prosty i kolorowy interfejs.

W programie możemy używać różnych pieczątek – aż 76. Możemy zmieniać ich rozmiar i położenie oraz również je obracać.

Do wyboru mamy również różne rozpylacze.

W programie można również wybrać jeden z dostępnych szablonów i za pomocą różnych narzędzi znajdujących się z prawej strony (kreda, kredka, flamaster, kredka świecowa, gumka) wykonać taki sam rysunek. Można też importować inne szablony – muszą być tylko w jednym z formatów: BMP, JPEG, GIF, TIFF, PNG, ICO.

 

 

Można też skorzystać z przykładowych rysunków i starać się wykonać dokładnie taki sam rysunek. Myślę, że świetnie się to nadaje jako ćwiczenie dla dzieci, ponieważ muszą tu skorzystać z różnych narzędzi i przy okazji uczą się jak można poszczególne narzędzia wykorzystać. Można rysować po jaśniejszym wzorze lub na białej kartce (po wyłączeniu wzoru klikając na zieloną lampę nad ekranem).
Kolejnym narzędziem jakie mamy do dyspozycji jest wiaderko z farbą do wypełniania.

Możemy też skorzystać z gotowych szablonów, które można pomalować kredkami i flamastrami lub wypełnić farbą.

A nawet można skorzystać z gotowych rysunków, do których można coś domalować.

Stworzone prace można zapisać, wysłać na email lub wydrukować.

Program jest naprawdę świetnym narzędziem graficznym dla dzieci, szkoda tylko, że nie jest bezpłatny.