t19 (1)

Samolot w Lego WeDo 2.0

Na stronie RoboCAMP dostępne jest demo instrukcji dla zestawów LEGO WeDo, Mindstorms NXT i EV3. 

Dostępne jest po jednej instrukcji dla każdego zestawu. Demo jest aktywne 30 dni pod tym adresem od momentu aktywacji.

Dla zestawów Lego WeDo 2.0 jest dostępny samolot (dwupłatowiec). Budowa samolotu jest dosyć czasochłonna (45 minut raczej nie wystarczy aby wszyscy uczniowie go zbudowali).

Lubię na zajęciach jak uczniowie budują z zamieszczonych filmików na kanale RoboCamp, a nie koniecznie zawsze ze szczegółowych instrukcji. Filmy te pokazują jak ma działać dany model, ale nie pokazują szczegółowej budowy go. Uczniowie muszą trochę pogłówkować, żeby rozgryźć niektóre elementy. Mimo wszystko instrukcja przyda się nam – zaoszczędzi nam sporo czasu. Ja osobiście nie lubię nie wiedzieć jak zbudować dany model i zawsze staram się go przed zajęciami sama również zbudować.

Oczywiście budowa przy pomocy samych filmów demonstracyjnych zajmuje więcej czasu niż przy pomocy instrukcji, ale myślę, że wartość takiej lekcji i tego co nauczą się uczniowie jest większa. Jeśli mamy więcej czasu, to dobrze wybrać taką opcję na kolejne lekcje w WeDo 2.0. Chyba, że mamy ograniczony czas i bardziej nam zależy nie na samej robotyce, a na programowaniu, wtedy lepiej postawić na szybszą budowę, a więcej czasu poświęcić na programowaniu modelu.